SZUKAJ. REZERWUJ. CZUJ SIĘ DOBRZE.

Apartamenty Panteon w Rzymie

Apartamenty Panteon w Rzymie

Przebywanie w jednym z naszych apartamentów Panteon w Rzymie to więcej niż jedna zaleta: to historyczne centrum Rzymu oferujące spektakularne widoki oraz małe starożytne skarby na każdym rogu, które zostały stworzone w tej okolicy przez ostatnie stulecia. Znajdziesz tu również nowoczesne centrum handlowe, wspaniały wybór pubów, barów, restauracji, pracownie artystyczne i galerie. Poniżej znajdziesz nasze najpopularniejsze apartamenty Panteon w Rzymie i link do wszystkich zakwaterowań w pobliżu Panteonu.

Najpopularniejsze apartamenty Panteon w Rzymie

Campo de Fiori large penthouse

Cena za noc od € 0

Campo de Fiori large penthouse to elegancki i przestronny apartament z 3 sypialniami i trzema tarasami w samym sercu historycznego centrum Rzymu, między placami Piazza Navona i Campo de 'Fiori.
Więcej informacji: Campo de Fiori large penthouse
Campo de Fiori Studio Apartment

Cena za noc od € 92

Campo de Fiori Studio Apartment to przytulny apartament z 1 sypialnią dla maksymalnie czterech osób w fantastycznej lokalizacji przy cichej ulicy w pobliżu Campo de ior Fiori i Piazza Farnese.
Więcej informacji: Campo de Fiori Studio Apartment
Pantheon Charming Attic

Cena za noc od € 0

Pantheon Charming Attic to jasny i nowoczesny apartament z 1 sypialnią dla maksymalnie dwóch osób w samym sercu historycznego centrum Rzymu.
Więcej informacji: Pantheon Charming Attic
Pantheon luxury terrace attic

Cena za noc od € 0

Pantheon luxury terrace attic to stylowy apartament z 2 sypialniami, w którym charakterystyczne drewniane belki stropowe łączą się ze współczesnym wystrojem, położony między Panteonem a Fontanną di Trevi.
Więcej informacji: Pantheon luxury terrace attic
Piazza Mattei Elegant Apartment

Cena za noc od € 0

Piazza Mattei Elegant Apartment to stylowy, przestronny i pięknie zaprojektowany apartament z 2 sypialniami, położony w pobliżu Largo di Torre Argentina w samym sercu Rzymu.
Więcej informacji: Piazza Mattei Elegant Apartment
Piazza Mattei Terrace Apartment

Cena za noc od € 132

Piazza Mattei Terrace Apartment to elegancki apartament z 1 sypialnią, romantyczny penthouse z tarasem i pięknym widokiem na miasto w spokojnej części zabytkowego centrum Rzymu.
Więcej informacji: Piazza Mattei Terrace Apartment
Reginella White Apartment

Cena za noc od € 144

Reginella White Apartment to uroczy i komfortowy apartament z 1 sypialnią, położony w centrum historycznej części Rzymu, pomiędzy Piazza Venezia a Tybrem.
Więcej informacji: Reginella White Apartment
Rome Unique Navona Penthouse Terrace

Cena za noc od € 140

Rome Unique Navona Penthouse Terrace to romantyczny apartament z 1 sypialnią i wspaniałym tarasem, położony pomiędzy Piazza Navona, Castel Sant Angelo i Campo dei Fiori.

Panteon w Rzymie co warto wiedzieć

Transport z Termini do Panteonu

Opcje ze stacji Termini:

 • Autobus 85 (w kierunku Arco di Travertino) do Corso Minghetti (około 13 minut – 7 przystanków) i krótki spacer około 5 minut (350 m). Przewidywany czas podróży to18 minut.
 • Innym dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z taksówki. Opłata za przejazd wynosi około 10 euro. Przewidywany czas przejazdu 13 minut.

Panteon parking

Najbliższe parkingi:

 • LEONETTO DI TOMASSETTI MARCO SNC (411 m od Panteonu). Vicolo Del Leonetto 6
 • QUICK PARLAMENTO  (384 m od Panteonu). Via Pallacorda 4
 • CENTIONI ALDO AUTORIMESSA (495 m od Panteonu). 44, Via Dei Chiavari
 • AUTORIMESSA FARNESE Via San Paolo Alla Regola 24

Panteon w Rzymie wskazówki dotyczące jedzenia

Te sklepy spożywcze znajdują się w odległości krótkiego spaceru od naszych Rzym Villa Borghese apartamentów. Nie jest w nastroju do gotowania? Poniżej znajdziesz wybrane restauracje, aby zjeść obiad lub kolację.

Panteon sklepy spożywcze:

 • DESPAR, Via Giustiniani12
 • CARREFOUR EXPRESS, Via Monterone 5

Panteon restauracje:

 • Matricella, Via del Leone 4. Restauracja serwująca typowe rzymskie potrawy niedaleko placu Panteon
 • Al Moro, Via delle Bollette 13. Tuż za rogiem z fontanną Trevi. Pyszne potrawy z makaronów i duży wybór win
 • L’Archetto, Via dell’Archetto 26. Spaghetti & pizza z dużym wyborem win w przystępnej cenie
 • L’Eau Vive, Via Montenerone 85. Zara za Panteonem, szykowna i romantyczna francuska restauracja
 • Er Faciolaro, Via dei Pastini 122. Prawdziwa rzymska kuchnia serwująca lokalne specjały

Panteon w Rzymie wskazówki dotyczące napojów

 • Enoteca Corsi, Via del Gesù 87/88. Szeroki wybór win
 • Trinity College Irish Pub, Via del Collegio Romano 6. Zawsze otwarty i zawsze pełny miejscowych ludzi i turystów
 • Osteria Allegro Pachino, Via Crociferi 12/13. Rustykalna restauracja/bar. Dobry wybór win i przekąsek
 • Café Dune, Piazza dei Santi Apostoli 52. Przekąski i napoje w przytulnej lokalizacji zaraz za Via del Corso

Panteon

Jest to obszar rozciągający się od świątyni Panteon do Fontanny di Trevi z Pałacem Montecitorio zawierającym Izbę Deputowanych Parlamentu Włoch i Piazza Venezia (patrz obszar Koloseum).

Nazwa tego obszaru pochodzi od okrągłej świątyni poświęconej wszystkim bogom starożytnego Rzymu, której budowa została zlecona przez rzymskiego męża stanu Marcusa Agrippa. Budowla ta była przebudowywana i odnawiana kilka razy w ciągu wieków stając się katolicką świątynią (był to kościół za czasów Bonifacego IV). W Panteonie znajdują się groby dwóch włoskich królów: Vittorio Emanuele II i Umberto I oraz grób królowej Margherity. Kościół ten jest obecnie otwarty dla zwiedzających ze mszami odbywającymi się tutaj w dni świąteczne.

Tę monumentalną świątynię charakteryzują okrągłe i prostokątne kształty powtarzające się także w strukturach i wzorach w jej wnętrzu. W kopule znajduje się oculus, który jest zawsze otwarty i pozwala na obecność promieni słonecznych (i deszczu) w świątyni. Jedyne wejście do Panteonu rozjaśniają wymieszane ozdoby katolicyzmu i pogaństwa z niezwykle sugestywnymi symbolami religijnymi.

Monumentalna fasada świątyni z ośmioma kolumnami wychodzi na Piazza della Rotonda gospodarza pięknej fontanny z barokowym obeliskiem zbudowaną odpowiednio w 1575 i 1711 roku najpierw za panowania Grzegorza XIII, a później Klemensa XI.

Okolica Panteonu jest z pewnością jednym z najbardziej turystycznych obszarów w Rzymie. Jest to główny obszar historycznego centrum Rzymu, charakteryzujący się wąskimi uliczkami i placami rozciągający się wokół szerokiej, idealnie prostej 1,5 km ulicy Via del Corso, która prowadzi do Piazza del Popolo z Villa Borghese.

 

Panteon atrakcje

Idealna wizyta w obszarze Panteon może zająć cały dzień i możesz potrzebować dobrą mapę centrum i wygodne buty (mapy obszaru dostępne są za darmo w niektórych kioskach).

Począwszy od Piazza Venezia i idąc w górę przez Via del Corso znajdziesz po prawej stronie Palazzo Doria Pamphilij, triumfalny renesansowy pałac z Galerią Sztuki Współczesnej w Rzymie z niesamowitą kolekcją obrazów, zajmującą cztery główne skrzydła budynku.

Idąc wzdłuż Corso, dotrzesz do zadziwiającego Piazza Colonna z historyczną Kolumną Marka Aureliusza, który daje dostęp do placu Montecitorio i Pałacu o tej samej nazwie, który jest siedzibą włoskiej Izby Deputowanych. Pałac został zaprojektowany przez Gian Lorenzo Berniniego i uzupełniony przez architekta Carlo Fontana w XVII wieku. Wnętrze pałacu zostało przebudowane i odnowione w stylu Art Deco na początku 1900 przez Ernesto Basile,

Via d’Aquino jest ulicą prowadząca do placu Panteon, począwszy od tyłu Montecitorio a kończąc tuż przy Piazza della Rotonda, gdzie znajduje się imponująca świątynia. Po wizycie w Panteonie, idź przez Via dl Seminario w kierunku Via del Corso, gdzie znajdziesz kościół Sant’Ignazio, który jest kompletnie udekorowany renesansowymi freskami i marmurami.

Zaraz po drugiej stronie ulicy Via del Corso znajdziesz Via dei Sabini a potem Via dei Crociferi. Są to ulice prowadzące do barokowej fontanny di Trevi, wykończonej w 1762 roku przez architekta Giuseppe Pannini w oparciu o oryginalne szkice wykonane przez Gian Loenzo Berniniego w 1629 roku. Ta gigantyczna fontanna przedstawia boga mórz (Oceanus) oswajającego wody, otoczonego skałami, muszlami i mitologicznymi potworami morskimi – hippocamps. Odwróć się plecami do fontanny i wrzucać do niej monetą. Jak głosi rzymska tradycja, to zapewni tobie powrót do Wiecznego Miasta.

Ten obszar jest warty zwiedzenie podczas pobytu w jednym z naszych apartamentów Panteon w Rzymie!

Panteon atrakcje

 • Panteon – okrągły kościół, dawna świątynia ku czci wszystkich bogów rzymskich
 • Museo di Palazzo Venezia, na Piazza Venezia, z wieloma wystawami sztuki (10 minut pieszo)
 • Via del Corso, długa zakupowa ulica
 • Palazzo Doria Pamphilij z galerią sztuki wspólczsnej
 • Time Elevator, idealna dla dzieci i rodziny –  Historia w 3D
 • Fontanna di Trevi, ogromna fontanna – jeden z symbolów Rzymu (8 minute pieszo)

Wynajem jednego z naszych apartamentów Panteon w Rzymie pozwoli ci na zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta!

Panteon w Rzymie

Panteon w Rzymie