SZUKAJ. REZERWUJ. CZUJ SIĘ DOBRZE.

Parkingi w Rzymie

Parkingi w Rzymie

Parkingi w Rzymie. Jeżdżenie samochodem w Rzymie może być czasami konieczne, biorąc pod uwagę obszar tego miasta (Rzym ma około 3 milionów mieszkańców) lecz nie zawsze jest wygodne. Miasto ma dość złą reputację na temat ruchu ulicznego i nie zawsze jest łatwo znaleźć miejsce parkingowe, zwłaszcza w obszarach centrum miasta. Znalezienie miejsca parkingowego wymaga dużej cierpliwości więc pomysł zarezerwowania miejsca dla swojego samochodu z wyprzedzeniem, telefonicznie lub przez Internet jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jeśli chcesz zostawić swój samochód w obszarach centralnych, możesz skorzystać z miejsc parkingowych zarządzanych przez firmę Saba. Posiada ona wyjątkowo przestronne strefy parkingowe przy Via Veneto, Villa Borghese i Piazza di Spagna (Schody Hiszpańskie) jak również w innych dzielnicach po obu stronach rzeki Tyber. Garaże Saba oferują systemy Car Wash, bezpłatne przewodniki turystyczne oraz liczne zniżki i kupony do restauracji i kawiarni w centrum miasta.

Przestronny garaż Esquilino położony jest w dzielnicy o tej samej nazwie, w rejonie Piazza Vittorio Emanuele II. Jest to prywatny parking, który oferuje rezerwację dzienną i tygodniową w rozsądnych cenach.

W internecie znajdziesz dwa systemy rezerwacji, które są bardzo wygodne do parkowania w stolicy: Parking Rome jest to strona internetowa, na której można wybrać i zarezerwować miejsce parkingowe. Sieć obejmuje wiele miejsc takich jak Watykan, Prati, San Giovanni oraz EUR (zewnętrzna dzielnica). My Parking obejmuje cały obszar miejski. Wystarczy wpisać ulicę lub obszar zainteresowania, znaleźć najlepsze miejsce do zaparkowania pojazdu i dokonać rezerwacji online.

Chcielibyśmy przypomnieć, że w wielu obszarach historycznego centrum Rzymu występują ograniczenia ruchu (są to ZTL w języku włoskim). Oznacza to, że w określonych godzinach oraz w określonych dniach obszary te są przeznaczone wyłącznie dla pieszych, lub są dostępne tylko dla autobusów i taksówek.

Street parking in Rome, Italy