SZUKAJ. REZERWUJ. CZUJ SIĘ DOBRZE.

Trastevere Rzym apartamenty

Trastevere Rzym apartamenty

Żyj prawdziwym rzymskim życiem. Trastevere (Zatybrze) jest miejscem, gdzie Rzym z dumą pokazuje prawdziwą duszę jego mieszkańców: wesołe, easy-going, krzykliwe i kolorowe. Bądź otoczony radością i beztroską sąsiadów, ciesz się cichym miejscem ukrytym wśród uliczek i alejek tej dzielnicy. Tutaj znajdziesz to wszystko, czego potrzebujesz, aby twój pobyt w jednym z naszych apartamentów Trastevere Rzym był jeszcze bardziej wygodniejszy dzięki możliwości dotarcia z tej dzielnicy miasta do wszystkich jego części łatwo i szybko. Poniżej znajdziesz nasze najpopularniejsze apartamenty Trastevere Rzym oraz link do wszystkich mieszkań w Trastevere.

Najpopularniejsze Trastevere Rzym apartamenty

Trastevere Market apartment Rome

Cena za noc od € 85

Przytulny apartament z jedną sypialnią dla maksymalnie czterech osób w zabytkowej dzielnicy Trastevere w Rzymie.

Trastevere Rzym przewodnik

Transport z Termini do Trastevere

Aby dotrzeć do Trastevere ze stacji Termini:

 • Idź do dworca autobusowego Termini, wsiądź do autobusu H (w kierunku Dei Capasso) i wysiądź na Sonnino San Gallicano (około 18 minut – 6 przystanków). Szacunkowy czas podróży to około 25 minut.
 • Możesz też wziąść taksówkę. Koszt to około 12-15 euro. Szacunkowy czas podróży to 17 minut.

Sprawdź Trastevere opcje transportu na mapie Google.

Sprawdź aktualne Trastevere taxi taryfy.

Trastevere Rzym parking

Trastevere parking:

 • TRASTEVERE PARKING, Via Dei Marescotti6
 • GARAGE TRASTEVERE, Vl. Trastevere 183
 • CIARLA, Piazza San Cosimato 40

Trastevere wskazówki dotyczące żywności

Z naszych Trastevere Rzym apartamentów możesz dojść pieszo do sklepów spożywczych oferujących lokalne i międzynarodowe codzienne zakupy. Nie jesteś w nastroju do gotowania? We współpracy z naszymi lokalnymi partnerami wybraliśmy parę niesamowitych restauracji, idealnych na lunch lub obiad.

Trastevere sklepy spożywcze:

Trastevere restauracje:

 • Marco G, Via Garibaldi 56 – jedna z ulubionych restauracji naszego personelu
 • Osteria Numero 6, Via Garibaldi 60 – Prawdziwe włoskie jedzenie.
 • Piazzeria Pan’Unto, Via Valeria Rufina 2. Najlepsza pizza w okolicy. Przyjazna obsługa.
 • Ristorante al Fontanone, Via Trilussa 46. Typowa rzymska restauracja.
 • Osteria der Belli, Piazza Sant’Apollonia 11. Prawdziwa lokalna restauracja z bardzo dobrym jedzeniem.
 • Cave Canem, Piazza di San Calisto 11. Pyszne home-made potrawy z makaronów, pizza i regionalne specjały.

Trastevere wskazówki dotyczące napojów

 • Enoteca Trastevere, Via della Lungaretta 86. Mały bar winny z uroczym tarasem
 • Garbo, Via di Santa Margherita 1. Przytulny bar winny na romantycznej alei
 • Freni e Frizioni, Via del Politeama 4. Najlepsze włoskie “aperitivo”, zawsze pełny w czasie happy hour
 • Baccanale a Trastevere, Via della Lungaretta 81. Inna winiarnia na najbardziej ruchliwej ulicy Trastevere
 • Il Giardino dei Ciliegi, Via dei Fienaroli 4. Przytulna herbaciarnia, dobre ciasta, a także skromne wybór win

Trastevere

Trastevere (Zatybrze) jest to najbardziej ruchliwa dzielnica w Rzymie na obrzeżach centrum miasta, na południowym zboczu wzgórza Watykańskiego. Tutaj znajdziesz zawiłe i kręte uliczki, średniowieczne domy i malownicze place.

W dawnych czasach, podczas gdy Rzym się rozrastał obszar ten był oddzielony od reszty miasta i częściowo był zajęty przez rybaków i małe społeczności żydowskie. Później cesarz Marek Aureliusz otoczył całe terytorium aż do wzgórza Watykańskiego murami miejskimi i wielu patrycjusze zaczęło budować swoje wille na tej stronie rzeki Tyber. Trastevere stała się przez to zaludnioną dzielnicą, gdzie domy szlacheckie zmieszały się z ruderami tworząc nieregularną i fascynującą topografię. Przez wieki obszar ten przeszedł wiele zmian: w średniowieczu ulice zostały powiększone, aby umożliwić przejazd wagonom i dokonano tu wiele modernizacji.

Obecnie Trastevere jest żywą i jasną dzielnicą z licznymi kawiarniami, restauracji, kinami i teatrami dosłownie przepełnioną mieszkańcami i turystami, delektującymi się w lokalnych winiarniach do białego rana.

Atrakcje Trastevere

Kościół Najświętszej Marii Panny na Zatybrzu znajdujący się na placu o tej samej nazwie wzdłuż Via della Lungaretta, powstał w III wieku i był wielokrotnie odnawiany w kolejnych latach. Górna część jego fasady pokryta jest piękną mozaiką z XIII wieku przedstawiającą Matkę pielęgnującą Chrystusa, natomiast w górnej części gotyckiej dzwonnicy zobaczysz mozaikę portretującą wzruszającą Madonnę z Dzieciątkiem. Wewnątrz kaplicy znajduje się kolejna piękna mozaika z około 1290 roku wraz z innymi sakralnymi i nowszymi obrazami z XIX wieku.

Po stronie zachodniej Trastevere zobaczysz Gianicolo – drugie najwyższe wzgórze w Rzymie oferujące zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta. Ta strona została po raz pierwszy poświęcona Janusowi, dwulicowemu bogu –  strażnikowi bram i drzwi, a później, gdy Rzym stał się ośrodkiem chrześcijaństwa –  św. Piotrowi. Tradycja głosi, że Piotr został ukrzyżowany na tej górze, gdzie stoi Kościół San Pietro in Montorio. Na zboczach Janiculum znajduje się L’Orto Botanico – ogród botaniczny Rzymu zawierający ponad 3000 gatunków roślinnych, powstały w 1883 roku, w zielonym okolicach Palazzo Corsini, włoskiej rezydencji królowej Szwecji Christiny.

Na Zatybrzu nie możesz pominąć niedzielnego targu przy Porta Portese. Ten niezwykle szeroki pchli targ odbywa się wokół bramy (Porta Portuensis po łacinie) i murów zbudowanych w około 1644 roku na zlecenie papieża Urbana VIII. Tutaj znajdziesz najdziwniejsze i najbardziej urokliwe przedmioty, dziwaczne ubrania z lat 20-tych do 70-tych 1900 roku, nowoczesne meble, akcesoria vintage i wiele więcej.

Trastevere co warto zobaczyć

 • Kościół Saint Mary in Trastevere, wspaniała bazylika w samym sercu popularnej dzielnicy Rzymu
 • Villa Sciarra, szeroka zielona przestrzeń poza granicami dzielnicy
 • Orto Botanico, ogród botaniczny w Rzymie, jeden z najważniejszych we Włoszech
 • Wzgórze Janiculum z widokiem na miasto Rzym

Podczas pobytu w jednym z naszych Trastevere Rzym apartamentów wszystkie te atrakcje możesz odwiedzić pieszo!

Most Ponte Sisto, Rzym

Trastevere Ponte Sisto Rome