SZUKAJ. REZERWUJ. CZUJ SIĘ DOBRZE.

Termini Rzym apartamenty

Dworzec Główny Termini Rzym apartamenty

Największą zaletą mieszkania w jednym z naszych Termini Rzym apartamentów jest to, że ta strefa jest bardzo dobrze połączona z resztą miasta transportem publicznym, 24 godziny na dobę, każdego dnia tygodnia. Ta dzielnica jest również położona w samym środku najbardziej interesujących obszarów historycznych oraz daje pieszy dostęp do najbardziej interesujących zabytków Rzymu. Poniżej znajdziesz nasze najpopularniejsze Repubblica Termini Rzym apartamenty oraz link do wszystkich apartamentów w pobliżu Termini i Repubblica.

Najpopularniejsze Termini i Repubblica apartamenty

Termini & Repubblica wskazówki

Transport do Dworca Głównego Termini

Z Da Vinci international również znanego jako Fiumicino airport do Termini

 • Leonardo Express – zapewnia bezpośredni dostęp pociągiem pomiędzy Fiumicino a Termini. Nie zapomnij potwierdzić swojego biletu na pociąg w jednym z żółtych kiosków przed wejściem na pokład.
 • Najtańszym transportem jest autobus Terravision. Cena biletu to 4 euro, czas podróży około 55 minut.
 • Transfer z lotniska jest ekonomicznym rozwiązaniem dla dwóch lub większej liczby pasażerów. Zadzwoń: +39 06 4740 451 lub zarezerwuj online
 • Innym rozwiązaniem jest taxi. Koszt to 50 euro. Szacunkowy czas podróży to 45 minut.

Z lotniska Ciampino do Termini

 • Najbardziej ekonomicznym sposobem transportu jest autobus obsługiwany przez Terravision. Cena biletu to 4 euro, czas podróży to 40 minut.
 • Bus & Metro. Idź do Fioranello Appia (120 M od Ciampino) i wsiądź do autobusu 720 (w kierunku Stazione Metro Laurentina). Wysiądź na Stazione Metro Laurentina (20 przystanków, 25 minut). Idź do Stacji metra i wsiądź do Metra MEB (w kierunku Rebibbia). Wysiądź na Termini (11 przystanków, 20 minut).
 • Transfer z lotniska jest ekonomicznym rozwiązaniem dla dwóch lub większej liczby pasażerów. Zadzwoń: +39 06 4740 451 lub zarezerwuj online
 • Inną opcją jest wzięcie taxi. Koszt to około 30 euro. Szacunkowy czas podróży to około 28 minut.

Termini parking

Najbliższe parkingi:

 • METROPARK ROMA TERMINI, Piazza Dei Cinquecento
 • Stephenson Parking srl, Via del Viminale, 3

Sprawdź mapę Google, aby dowiedzieć się więcej na temat parkingów.

Termini i Repubblica wskazówki dotyczące żywności

Do sklepów spożywczych możesz dojść pieszo z naszych Termini Rzym apartamentów. Jeśli nie masz ochoty na gotowanie, wybraliśmy dla Ciebie parę wyśmienitych restauracji doskonałych na lunch lub kolację.

Sklepy spożywcze:

 • DESPAR, Via Giovanni Giolitti 64
 • CARREFOUR EXPRESS, Via Dei Coronari 17

Restauracje:

 • Ristorante Cotto, Via Torino 124. Regionalne potrawy i pizza
 • Vivendo, Via Orlando 3. Romantyczna restauracja, szeroki wybór potraw i win
 • Il Molo, Via Castelfidaro 12. Przytulna restauracja specjalizująca się w potrawach z owoców morza
 • Taverna Falvia, Via Flavia 9. Mała restauracja z pięknym tarasem

Termini i Repubblica wskazówki dotyczące napojów

 • Carra, Pazza della Repubblica 62. Kawiarnia z szerokim tarasem z widokiem na plac
 • Coffee Time, Via Giovanni Amendola 1. Kawa i wiele innych napojów
 • Caffè Terme, Via Vittorio Emanuele 82. Fajna kawiarnia w pobliżu Termae Museum
 • Le Tavernelle, Via Panisperna 48. Mały bar z dużym wyborem win

Termini i Repubblica

 

Okolica otaczająca rzymski dworzec centralny i Via XX Settembre jest tradycyjnie nazywana „Termini i Repubblica”, od nazwy dwóch głównych punktów w tej dzielnicy mieszkaniowej. Stazione Termini jest to najważniejszy dworzec kolejowy w Europie, ustępując jedynie Gare de Paris Nord, nazywanym od Term Dioklecjana (Thermae Diocletiani w języku łacińskim, „terme” w języku włoskim), które zostały zbudowane w 298 r. n. e. za panowania cesarza Dioklecjana. Są one nadal pięknie zachowane jako kompleks ruin z widokiem na plac Piazza dei Cinquecento. Stacja została założona pod koniec 1800 roku z zastrzeżeniem wielu transformacji podczas faszystowskich lat i wreszcie wyremontowana w 2000 roku przed jubileuszowymi uroczystościami katolickimi. Znajduje się tutaj imponujące centrum handlowe na dwóch poziomach (stacja na parterze i metro na podziemnym poziomie).

Obszar Termini również obejmuje dwa miejskie reticula po obu stronach dworca, przy południowo-zachodnim Piazza Vittorio Emanuele, aż do dzielnicy San Giovanni i północno-wschodniej części Via Marsala dając dostęp do dzielnicy San Lorenzo.

 

Atrakcje Termini Rzym

Termy Dioklecjana (Terme di Diocleziano) zostały zbudowane w 268 i otwarte w 306 r. n. e. po abdykacji cesarza Dioklecjana w obszarze rozciągającym się od Piazza della Repubblica (Plac Republiki) do Dworca Centralnego w Rzymie. Obecnie możliwe jest zwiedzanie ruin i znajdującego się tutaj muzeum, które zostało otwarte w 1911 roku podczas Międzynarodowego wystawy i zawiera starożytne meble, przedmioty pogrzebowe i rzymskie rzeźby.

W okresie renesansu został zbudowany kościół Santa Maria degli Angeli wraz z klasztorem, założony w 1560 roku przez Michała Anioła, zatwierdzony przez Pio IV i później odnowiony przez holenderskiego architekta Lodewijkowi van Wittel w około 1749 roku.

Opera Theatre w pobliżu Piazza della Repubblica oferuje jeden z najbardziej fascynujących programów we Włoszech opery i baletu. Ten teatr został zbudowany w około 1880 na zlecenie bogatego wykonawcy Domenico Costanzi (teatr był wcześniej znany jako Teatr Costanzi), a później był prowadzony przez Radę Miejską w Rzymie między 1926 i 1946 jako Teatro Reale dell’Opera (Royal Opera House). Po zakończeniu monarchii zmieniono nazwę budynku i przeszedł on kilka remontów, prezentując się jako nowoczesna konstrukcja z widokiem na szeroki i jasny kwadrat z Via del Viminale na wzgórzu o tej samej nazwie.

Ten obszar jest warty zwiedzania podczas pobytu w jednym z naszych apartamentów Termini!

Termini i Repubblica – co warto zobaczyć

 • Termy Dioklecjana i jego Muzeum
 • Santa Maria Maggiore – Bazylika w pobliżu obszaru San Giovanni
 • Opera na wzgórzu Viminale
 • Palazzo delle Esposizioni, Via Nazionale 194. Ekspozycyjny pałac w Rzymie

Odkrywaj te i inne atrakcje Rzymu z jednego z naszych apartamentów Termini Rzym. To doskonała baza na pobyt w mieście!

Santa Maria Della Vittoria, Rzym

Santa Maria della Vittoria, Termini area, Rome