SZUKAJ. REZERWUJ. CZUJ SIĘ DOBRZE.

Rzym Villa Borghese apartamenty

Rzym Villa Borghese apartamenty

Rzym Villa Borghese to ekskluzywna lokalizacja w Rzymie dla tych, którzy chcą cieszyć się niezapomnianą wędrówką w samym sercu włoskiej Dolce Vita. Istnieje tutaj prawdopodobieństwo spotkania swojej ulubionej gwiazdy lub po prostu usiądź na jednym z wielu tarasów wzdłuż jednej z najbardziej znanych ulic w Europie (Via Veneto). Tutaj dostępne są ekskluzywne luksusowe apartamenty Rzym Villa Borghese lub tańsze noclegi. Ta ruchliwa dzielnica Rzymu to prawdziwy punkt strategiczny do zwiedzania Rzymu.

Najpopularniejsze Villa Borghese apartamenty

Villa Borghese co kwarto wiedzieć

Transport z Termini do Villa Borghese

Opcje transportu ze stacji Termini:

 • Na stacji Termini wsiądź do metra MEA (w kierunku Battistini) i wysiądź na Flaminio (około 5 minut – 4 przystanki). Następny idź 650m do Villa Borghese. Przewidywany czas podróży: 6 minut.
 • Innym rozwiązaniem jest wzięcie taksówki. Opłata za przejazd wynosi około 10 euro. Przewidywany czas podróży 6 minut.

Sprawdź Villa Borghese opcje transportu na mapie Google.

Villa Borghese parking

Najbliższe parkingi:

 • Parcheggio Villa Borghese, Viale del Muro Torto
 • Parioli Parking, Via Domenico Cirillo 9
 • Ge.Par. 2000,  Via Jacopo Peri 24

Sprawdź  mapę Google aby uzyskać więcej informacji na temat parkingów.

Villa Borghese wskazówki dotyczące jedzenia

Te sklepy spożywcze znajdują się w odległości krótkiego spaceru od naszych Rzym Villa Borghese apartamentów. Nie jest w nastroju do gotowania? Poniżej znajdziesz wybrane restauracje, aby zjeść obiad lub kolację.

Villa Borghese sklepy spożywcze:

 • CARREFOUR EXPRESS, Via Metauro 11a
 • CARREFOUR EXPRESS, Via Vittoria 32
 • CARREFOUR MARKET, Via Monticelli 9/21

Villa Borghese restauracje:

 • La Terrazza dell’Eden, Via Ludovisi 49. Normalne ceny dla tej okolicy, niesamowite menu i dobry wybór win
 • Girarrosto Toscano, Via Campania 29. Włoskie specjalności i pizza z bardzo dobrym wyborem win
 • Squisito, Via Lucullo 22. Bardzo dobrej jakości antypasta w tym bruschetta

Piazza Navona wskazówki dotyczące napojów

 • Caffè Bernini, Piazza Navona 44. Napoje i przekąski na tarasie z widokiem na plac
 • The Library Bistrot, Vicolo della Cancelleria 7. Przytulna kawiarnia i romantyczna restauracja
 • Mood, Via Cesare Battisti 3. Księgarnia i typowa włoska literacka kawiarnia
 • The Drunken Ship, Campo de’ Fiori 20. Koktajle i specjalne imprezy w tym amerykańskim barze
 • Magnolia, Campo de’ Fiori 4. Smaczne przekąski i dobre drinki w przyjaznej atmosferze

Villa Borghese

Villa Borghese to najpiękniejsza zielona okolica w Rzymie usytuowana w samym centrum miasta. Tutaj znajdziesz liczne wille i fontanny ukryte wzdłuż ulic, zanurzone w urokliwym krajobrazie w stylu angielskich parków i ogrodów. Dzielnica otaczających Villa Borghese rozciąga się od początku Via Nomentana i w dół na zachód do Piazza del Popolo w pobliżu Navona, mając plac Piazza di Spagna jako jego podparcie.

Ogrody są dostępne od Via Veneto, począwszy od Piazza Barberini – kilka kroków od Fontanny di Trevi. Tutaj znajdziesz kręte uliczki pełne restauracji, pubów i kawiarni, które tworzą historię „Dolce Vita” – włoski styl życia przedstawiony przez reżysera Federico Felliniego w swoim międzynarodowym słynnym filmie z 1960 roku.

Ta okolica jest jedną z najbogatszych dzielnic Rzymu. Jest ona cicha i spokojna z wyjątkiem chaotycznej Via Veneto oczywiście i placu Piazza di Spagna w pobliżu ulicy Via del Babuino, bogatego w modne sklepy i pracownie mody. Jest to miejsce dla gwiazd i turystów z całego świata.

 

Villa Borghese i Via Veneto atrakcje

Ogrody Villa Borghese stanowią główną atrakcją okolicy. Dawniej prywatna willa zbudowany wokół wzgórza Pincio (Il Pincio w języku włoskim) obecnie stanowi wspaniały punkt widokowy na Piazza del Popolo. Została ona odnowiona i otwarta dla publiczności na początku roku 1900. Wraz z wieloma fontannami i sztucznymi stawami willa również posiada kilka pałaców z galeriami i wystawami, takimi jak Narodowa Galeria sztuki współczesnej oferująca ciekawe retrospektywne spojrzenie na włoskie współczesne ruchy artystyczne, Galleria Borghese słynna z kolekcji malarstwa i rzeźby z XVI wieku i Villa Medici w pobliżu Piazza di Spagna, która jest domem Akademii francuskiej, gdzie wiele ekspozycji zostało poświęconych sztuce współczesnej.

Schody Hiszpańskie są znane na całym świecie jako centrum mody we Włoszech. Są to monumentalne schody prowadzące do renesansowego kościoła Trinita dei Monti

Co trzeba zobaczyć, to najbrzydsza fontanna w Rzymie, która ironicznie daje nazwę jednej z najmodniejszych ulic na świecie (wraz z najbliższym Via dei Condotti) Via del Babuino bliźniaczej do Madison Avenue w Nowym Jorku od 2002 roku. Fontanna datowana na 1571 rok zawiera rzeźbę boga SILENUS tak groteskową i zdeformowaną, że Rzymianie (dość znani z ich ostrego poczucia humoru) zaczęli nazywać ją „pawian” (Babuino w języku włoskim) porównując ją do małpy.

Ten szeroki i spektakularny plac u stóp wzgórza Pincio daje niezapomniane i zapierające dech w piersiach doświadczenie. Piazza del Popolo jest punktem wyjścia Via del Corso, długiej prostej ulicy prowadzącej do Ołtarza Ojczyzny i obszaru Koloseum.

Tu na placu znajdziesz monumentalny kościół Santa Maria del Popolo, zbudowany w średniowieczu (X i XII wieku) z rzeźbami Berniniego i obrazami Caravaggia.

Ten obszar warto zwiedzić podczas pobytu w jednym z naszych apartamentów Rzym Villa Borghese!

Villa Borghese atrakcje

 • Villa Borghese, urzekająca zielona okolica na wzgórzu Pincian
 • Trinità dei Monti i jego kościół
 • Piazza del Popolo i Piazza di Spagna wraz ze schodami

Wynajmując jeden z naszych Rzym Villa Borghese apartmentów możesz odkrywać najlepsze atrakcje Rzymu!

Rzym Villa Borghese

Rzym Villa Borghese