SZUKAJ. REZERWUJ. CZUJ SIĘ DOBRZE.

Transport w Rzymie

Transport w Rzymie

Transport w Rzymie czyli podróż do Rzymu jak i poruszanie się po mieście jest bardzo łatwy dzięki dobremu systemowi komunikacyjnemu w Rzymie. Najlepszym sposobem zwiedzania Rzymu jest spacer jednak to nie jest zawsze łatwe. Po dotarciu do miasta przygotuj się do chodzenia po twardych, nierównych i wąskich chodnikach oraz czasami bardzo ruchliwych drogach. Inne sposoby zwiedzania nie są tak romantyczne ale możesz dać odpocząć swoim nogom i skorzystać z autobusu, roweru, metra, Segwaya, Vespy i pociągu. Poniżej zebraliśmy najbardziej przydatne informacje na temat środków transportu publicznego w Rzymie.

Rome transportation fiumicino to termini
Rome transportation ciampino airport to termini
Rome by bus
Rome by metro
Rome by bike, rome by scooter
Rome by segway

Fiumicino airport to Termini transportation options

Fiumicino - Termini transportation options

Lotnisko Fiumicino znane również jako Międzynarodowego Lotnisko Da Vinci obsługuje większość międzynarodowych przylotów. Od Fiumicino istnieje wiele opcji, aby dostać się do centrum Rzymie. Opisujemy najbardziej dogodne możliwości podróży z głównego lotniska Fiumicino do Termini (dworzec główny w Rzymie).

Leonardo Express

Zapewnia non-stop i bezpośredni przejazd pociągiem między Termini i lotniskiem Fiumicino. Jest to zdecydowanie najszybsza opcja podróży do Termini.

 • Pociąg kursuje co 30 minut, czas podróży 30 minut
 • Cena bileto to 14 euro

Pociąg z Termini do Fiumicino odjeżdżają z peronu 23/24.

Co trzeba wiedzieć: Jeżeli kupisz bilet na pociąg w kasie lub w maszynie musisz go potwierdzić przed wejściem do pociągu. Bilety kupione przez internet na trenitalia.com są automatycznie sprawdzane.

Taxi

Elastyczną możliwością podróżowania do centrum Rzymu jest skorzystanie z taksówki.

 • Cena biletu wynosi około 50 euro (do Termini).
 • Przewidywany czas przejazdu to 45 minut.

24-godzinny transfer z i na lotnisko jest ekonomicznym rozwiązaniem dla dwóch lub większej liczby pasażerów. Zadzwoń +39 06 420 134 69 lub zarezerwuj miejsce na stronie www.airportshuttle.it

Autobusy

Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem transportu Fiumicino – Termini jest publiczny autobus. Bilety można zamówić on-line za pośrednictwem Terravision.

 • Ceny biletów wahają się od 4 do 6 euro
 • Czas podróży to około 55 minut
Rome airport Fiumicino
Taxi rome
Rome Termini Station

Ciampino airport to Termini transportation options

Ciampino - Termini transportation options

Lotnisko Ciampino jest to mniejsze lotnisko wykorzystywane dla większości lotów czarterowych oraz Ryanair.

Autobusy

Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, aby podróżować z Ciampino do Termini jest publiczny autobus. Bilety można zamówić on-line za pośrednictwem Terravision.

 • Ceny biletów wahają się od 4 do 8 euro
 • Czas podróży to około 40 minut

Taxi

Dobrą i elastyczną alternatywę przejazdu z lotniska Ciampino do dworca Termini jest skorzystanie z taksówki.

 • Opłata za przejazd wynosi około 30 euro.
 • Przewidywany czas przejazdu to 28 minut.
Rome Termini Station
Taxi rome

Rome by bus

Rome bus transportation

System autobusów miejskich w Rzymie jest bardzo rozwinięty i jest to najbardziej ekonomiczny sposób transportu po mieście. Większość autobusów jeździ od 5:30 rano do północy każdego dnia. Dostępne są również autobusy nocne z literą N przed numerem. Ponieważ obecnie nie istnieją możliwość nabycia darmowej oficjalnej mapy przejazdów autobusów, najlepszym rozwiązaniem jest kupienie mapy w kiosku. Możesz również znaleźć najbliższy przystanek (Fermata) i sprawdzić jaki numer zabierze Cię tam gdzie chcesz. Niektóre linie autobusowe są expressowe co można zobaczyć na znakach. Idealny dla turystów jest system małych autobusów elektrycznych, które jeżdżą ulicami Centro Storico (centrum zabytkowe).

Rome Termini Station

Rome by metro

Rome metro

Zasięg metra jest ograniczony. Jego dwie linie (czerwona A i niebieska B) przecinają się na stacji Termini. Może być to jednak najszybszy sposób dotarcia do niektórych atrakcji turystycznych, takich jak Koloseum, Schody Hiszpańskie i Watykan.

Metro colosseo Rome

Rome by bike or scooter

Rome by bike

Jazda rowerem po mieście

Dla tych, którzy chcą pojeździć rowerem po dostępne są dwie opcje.

 1. System rowerów publicznych popularny w wielu miastach europejskich jest najbardziej ekonomiczny, gdy wypożyczasz rower na czas krótszy niż pięć godzin. Znajdziesz tutaj ponad 20 wypożyczalni rowerów zlokalizowanych w całym Rzymie. W samoobsługowych kioskach możesz wynająć jasno zielone rowery 24 h/7 dni w tygodniu przy użyciu karty. Wybierz rower z dowolnego stojaka i zwróć go do samego stojaka lub do jednego z innych dowolnych stacji. Dostępna jest aplikacja na iPhone, która wyświetla najbliższego stoiska rowerów publicznych, inwentaryzację rowerów oraz saldo na Twojej karcie. (Bike Sharing Service, tel: 06-57-003 lub www.bikesharing.roma.it)
 2. Wypożyczenie roweru lub skutera z prywatnej firmy. Ta opcja daje większą różnorodność i kosztują mniej za wynajem dłuższy niż jeden dzień. Trzy prywatne firmy oferują opcje dla bardziej poważnych rowerzystów i oferują one również wypożyczalnie skuterów.

Bike and Scooter rentals

Treno e Scooter. Znajduje się na Peronie 1 wewnątrz stacji Termini. Frma ta oferuje rowery i skutery. www.trenoescooter.191.it

Bici e Baci. Rowery są zazwyczaj tańsze niż na stacji jednakże skutery są nieco droższe. Firma znajduje się przy Via del Viminale 5 lub www.bicibaci.com

Happy Rent. Firma wynajmuje rowery, Vespy i zabytkowe włoskie mini samochody w tym Alfa Romeo Spider i popularny ulubiony Fiat 500. Znajdziesz ją przy Via Piave 49 lub na www.happyrent.com

Rome by scooter

Rome by Segway

Explore Rome by Segway

Zielona turystyka łącząca komfort z zabawą. Segway oferuje możliwość poruszania się po mieście szybko, w zabawny, ekonomiczny i ekologiczny sposób. Popularne miejsca na przygodę z Segway to Piazza del Popolo, Centro Storico i park Villa Borghese co pozwala użytkownikom cieszyć się urokiem i historią „Wiecznego Miasta” w czasie krótszym niż klasyczny spacer. Istnieje wiele ciekawych opcji tras trwających od dwóch do sześciu godzin. Jest to idealny sposób na zwiedzanie miasta dla nastolatków i młodych ludzi.

Firmy:

 • www.romebysegway.com
 • www.romesegwaytour.com
Rome segway