SZUKAJ. REZERWUJ. CZUJ SIĘ DOBRZE.

Schody Hiszpańskie apartamenty

Schody Hiszpańskie Rzym apartamenty

Mieszcząca się na północnym krańcu centrum Rzymu dzielnica zapewnia godną pozazdroszczenia lokalizację, idealną do zwiedzania miasta. Znajduje się ona w pobliżu atrakcji turystycznych, takich jak popularna Fontanna di Trevi i wspaniała Villa Borghese. Oprócz tego okolica jest bezpieczna, malownicza i pełna najbardziej ekskluzywnych butików na świecie. W tej centralnej części miasta, w której posiadamy  nasze apartamenty znajdziesz oczywiście również kultowe Schody Hiszpańskie. Poniżej znajdziecie nasze najpopularniejsze Schody Hiszpańskie apartamenty oraz link do wszystkich mieszkań w pobliżu Schodów Hiszpańskich.

Najpopularniejsze Schody Hiszpańskie apartamenty

Schody Hiszpańskie co warto wiedzieć

Transport z Termini do Schodów Hiszpańskich

 • Na Termini wsiądź do metra MEA (w kierunku Battistini) i wysiądź na Spagna (3 minuty – 3 przystanki). Szacunkowy czas podróży mniej niż 5 minut.
 • Taxi kosztuje ok 9 euro. Szacunkowy czas podróży mniej niż 10 minut.

Schody Hiszpańskie parking

Najbliższe parkingi:

 • Parking Ludovisi, Via Ludovisi 60
 • Parcheggio Villa Borghese, Viale del Muro Torto
 • Vantaggio Parking di Settimi Carlo, Via del Vantaggio 44

Więcej opcji parkingowych w pobliżu placu Hiszpańskiego możesz znaleźć na mapie Google.

Schody Hiszpańskie wskazówki dotyczące żywności

Z naszych Schody Hiszpańskie apartamentów możesz dojść pieszo do sklepów spożywczych oferujących lokalne i międzynarodowe codzienne zakupy. Nie jesteś w nastroju do gotowania? We współpracy z naszymi lokalnymi partnerami wybraliśmy parę niesamowitych restauracji, idealnych na lunch lub obiad.

Schody Hiszpańskie sklepy spożywcze:

Schody Hiszpańskie restauracje:

 • Autentyczna włoska kuchnia w przytulnej Il Gabriello – Via Vittoria 51.
 • Elegancka i z pięknym widokiem Cucina & Vista – Piazza di Spagna 65.
 • Romantyczna kolacja w Le Jardin de Russie – Via del Babuino 9.
 • Świeże potrawy z makaronu w Pastificio – Via della Croce 8.

Schody Hiszpańskie napoje

 • Old school w słynnej Caffe Greco – Via Condotti 86.
 • Jazz nights w Gregory’s – Via Gregoriana 54.
 • Odświeżenie i kultura w Caffe Canova Tadolini – Via del Babuino 150.
 • Napoje z mieszkańcami w rustykalnej Antica Enoteca – Via della Croce 76.

Schody Hiszpańskie

Mieszcząca się na północnym krańcu centrum Rzymu dzielnica zapewnia godną pozazdroszczenia lokalizację, idealną do zwiedzania miasta. Znajduje się ona w pobliżu atrakcji turystycznych, takich jak popularna Fontanna di Trevi i wspaniała Villa Borghese. Oprócz tego okolica jest bezpieczna, malownicza i pełna najbardziej ekskluzywnych butików na świecie.

Łączące Piazza di Spagna z Kościołem Trinita dei Monti monumentalne Schody Hiszpańskie przyciągają tłumy zwiedzających od ich stworzenia w 1725 przez stosunkowo nieznanego Francesco De Sanctis. Historycznie związane z pisarzami i artystami schody ucieszyły się międzynarodowym uznaniem ich roli na rzymskie wakacje i od tego czasu stały się jednym z najczęściej fotografowanych obiektów. Przyległe ulice i place uosabiają kwintesencję Rzymu, oferując na każdym kroku graficzne tła, ogromną skarbnicę hotspotów kulturalnych, kulinarnych i detalicznym.

Schody Hiszpańskie atrakcje:

Wiosną Schody Hiszpańskie są wyłożone doniczkowymi azaliami tworząc barwne zestawienie z turystami i lokalnymi mieszkańcami. Męczące wspinanie się na górę będzie wynagrodzone pięknym widokami na miasto i chwilą spokoju w urokliwym Trinita dei Monti. Schodząc z powrotem w dół po schodach zobaczysz dawne mieszkanie Johna Keatsa, na którego cześć zostało wzniesione intrygujące muzeum. Na dole znajduje się tętniący życiem Piazza di Spagna. Posiada on piękną barokową fontannę i prowadzi do przystani handlowej Via Condotti, starej i eleganckiej ulicy zasypanej elitarnymi markami odzieżowymi takimi jak Gucci, Armani i Valentino.

Aby uciec od zgiełku udaj się w kierunku Piazza del Popolo przez Via Margutta, urokliwy korytarz pełen przytulnych zakładów, na szczęście nietknięty przez najeżdżające tłumy. Sam plac oferujący fontanny i górujący egipski obelisk jest wejściem do ogrodów Villa Borghese. Inne miejsca w zasięgu ręki warte zobaczenia to niezwykła krypta kapucynów, skromna Basilica dei SS. Ambrogio e Carlo i osobliwy Piazza di San Lorenzo. Dzięki niekończącemu się wachlarzowi atrakcji turystycznych, restauracji i lokali a także jego dogodnemu położeniu, obszar Schody Hiszpańskie gwarantuje prawdziwą rzymską przygodę.

Shoddy Hiszpańskie co warto zobaczyć

 • Ucieknij od zgiełku i podróżuj w czasie w domu Keats-Shelley
 • Zwiedź zapierającą dech w piersiach Villa Borghese.
 • Idź na zakupy na Via Condotti.
 • Ciesz się chwilą spokoju w pięknej Basilica dei SS. Ambrogio e Carlo.

Pozostając w jednym z naszych Schody Hiszpańskie apartamentów do wszystkich powyższych atrakcji możesz dojść pieszo!

Schody Hiszpańskie, Rzym

Spanish Steps area, Rome, Italy