SZUKAJ. REZERWUJ. CZUJ SIĘ DOBRZE.

Watykan apartamenty

Apartamenty w Rzymie  – obszar Watykan

Obszar otaczający Watykan jest miejscem zawierającym nasze Watykan apartamenty. Rozciąga się on wzdłuż głównej ulicy prowadzącej do placu Świętego Piotra (Piazza San Pietro), Via della Conciliazione, aż do brzegu Tybru ze wspaniałym Zamkiem Świętego Anioła na jednym końcu i Valle Aurelia na stronie wschodniej. Jest to wyjątkowe miejsce z symbolem religii katolickiej jak również popularne miejsce w nocy z kawiarniami i restauracjami. Poniżej znajdziesz nasze najpopularniejsze Watykan apartamenty, a także link do wszystkich mieszkań w pobliżu Watykanu.

Najpopularniejsze Watykan apartamenty

Watykan wskazówki

Transport z Termini do Watykanu

 • Na stacji Termini wsiądź do metra MEA (w kierunku Battistini) i wysiądź na Ottaviano (około 9 minut – 6 przystanków). Idź 12 minut spacerem do Piazza S. Pietro. Oczekiwany czas podróży 20 minut
 • Wsiądź do pociągu FL5 (w kierunku Civitavecchia) i wysiądź na San Pietro (około 20 minut – 4 przystanki). Idź 10 minut spacerem do Piazza S. Pietro. Przewidywany czas podróży: 30 minut.
 • Wsiądź do autobusu 64 (w kierunku Piazza della Stazione San Pietro) i wysiądź na Cavalleggeri-San Pietro (około 27 minut – 15 przystanków). Idź 5 minut spacerem do Piazza S. Pietro. Przewidywany czas podróży: 32 minuty.
 • Jako alternatywa możesz skorzystać z taksówki. Cena biletu wynosi około 18 euro. Przewidywany czas przejazdu 17 minut.

Sprawdź aktualne opcje transportu w Google

Watykan parking

Najbliższe parkingi:

 • PARKING ALLE MURA, Via Veniero Sebastiano 39
 • SUPER GARAGE S. PIETRO, Via Gregorio VII 85
 • SUPER GARAGE SRL, Via Dell’Anno Francesco 36

Abi znaleźć więcej opcji parkingowych, sprawdź mapę Google

Watykan – wskazówki dotyczące jedzenia

Te sklepy spożywcze znajdują się w odległości krótkiego spaceru od naszych Watykan apartamentów. Nie jest w nastroju do gotowania? Poniżej znajdziesz wybrane restauracje, aby zjeść obiad lub kolację.

Sklepy spożywcze:

 • CONAD CITY, Via Angelo Emo 37
 • CARREFOUR EXPRESS, Via Monte Del Gallo 13/b
 • TUODI, Via San Agatone Papa 47

Watykan restauracje:

 • Da Alfredo, Via dei Corridori 60. Mała restauracja w pobliżu Via della Conciliazione
 • Ristorante da Marcello, Borgo Pio 87. Regionale specjały w przystępnej cenie
 • Velando, Borgo Vittorio 26. Najlepsza rzymska restauracja w okolicy. Potrawy regionalne i duży wybór win
 • La Soffitta Renovatio, Piazza del Risorgimento 46. Przytulna restauracja serwująca regionalne potrawy i pyszną pizzę neapolitana

Watykan napoje

 • Pub McQueen, Via Aurelia 77. Bards dobre piwo i niesamowici ludzie.
 • Taverna Franz, Via di Porta Castello 23/24. Fajne miejsce na relaksujący obiad
 • Taverna Angelica, Piazza Amerigo Cappoini 6. Przytulne miejsce na lunch lub późny obiad
 • Borgo Nuovo, Borgo Pio 104. Duży wybór przekąsek i win

Watykan

Watykan to małe niezależne państwa w Rzymie założone w 1929 roku po podpisaniu Traktatu Laterańskiego – umowy politycznej zawartej między Królestwem Włoch i Stolicą Apostolską, która zagwarantowała całkowitą niezależność Watykanu od reszty kraju. Długa ulica prowadząca do Stolicy Apostolskiej, Via della Conciliazione została zatwierdzona przez Mussoliniego i symbolizuje pogodzenia Włoch i Watykanu podpisane w Palazzo Lateranie – pałacu sąsiadującym z kościołem San Giovanni (patrz opis obszaru). Biskup Rzymu, papież jest głową państwa kościelno-monarchicznego i mieszka w Stolicy Apostolskiej, Santa Sede w języku włoskim, na placu św. Piotra (Piazza San Pietro).

Nazwa Watykan pochodzi z obszaru, gdzie to miejsce powstało: wzgórze położone na zachodnim brzegu Tybru. Do Państwa w obrębie murów należą: Pałac Apostolski, Pałac watykański rządu, Muzea Watykańskie i Ogrody Watykańskie.

Państwo Watykańskie nie tylko stanowi święte miejsce. Jest ono również niesamowitą koncentracją sztuki: tutaj znajdziesz rzeźby, malarstwo i oczywiście zdumiewającą i nadzwyczajną architekturę Bramante, Bernini i Michel Angelo. Pałac Watykański to kompleks ponad tysiąca mieszkań oraz nieocenione skarby architektury w tym Biblioteca Apostolica Vaticana (Biblioteka Watykańska), w której zachowały się niezliczone ilości starożytnych rękopisów, książek i dokumentów.

 

Watykan atrakcje

Pierwszą monumentalną konstrukcją tworzącą Państwo Watykańskie, którą zobaczysz idąc ulicą Via della Conciliazione jest Bazylika Świętego Piotra z jej szerokim placem. Kościół ten został założony w 1506 roku a zakończony w 1629 roku w tym samym miejscu, w którym była bizantyjska bazylika zbudowana w czasie Cesarstwa Konstantyna I (IV wiek). Tradycja katolicka głosi, że święty Piotr został pochowany w tym samym miejscu, w którym znajduje się bazylika, stąd nazwa kościoła na cześć apostoła, pierwszego papieża w historii. W bazylice znajdują się wielkie arcydzieła: statua świętego Piotra, światowej sławy pomnik Pietà wykonany przez Michała Anioła i Berniniego Prawdy oraz wiele innych pomników i grobów papieskich. Plac Świętego Piotra został zaprojektowany przez Berniniego i został otoczony piękną kolumnadą określającą jego kształt owalny z otwarciem na nowoczesną Via della Conciliazione.

Ogrody Watykańskie to obszar 23 hektarów ziemi zawierający wiele zabytków ze średniowiecza do czasów nowożytnych, fontanny i rzeźby zanurzone w zieleni naprzeciwko Pałacu Apostolskiego (lub Pałacu Watykańskiego), gdzie rezyduje papież.

Muzeum Watykańskie jest największym muzeum na świecie. Założony w XVI wieku przeznaczone zostało do przechowania rzeźb i obrazów z całego świata i podzielone jest na kilka obszarów. Kolejka turystów zawsze jest imponująco długa, więc wymagane jest tutaj wiele cierpliwości. Czas oczekiwania może trwać nawet dłużej niż cztery lub pięć godzin! Ale wysiłek będzie wynagrodzony przy wejściu do Kaplicy Sykstyńskiej pokrytej freskami namalowanymi głównie przez Michelangelo między 1508 i 1512. Jedno arcydzieło dominuje sufit kaplicy i jest to Stworzenie Adama, najsłynniejszy obraz Michała Anioła. Sąd Ostateczny jest również imponujący, dominując całą ścianę za ołtarzem.

To miasto jest naprawdę warte zwiedzenia z jednego z naszych Watykan apartamentów!

Watykan atrakcje

 • Bazylika św. Piotra –  symbol katolicyzmu
 • Museum Watykańskie Kaplica Sykstyńska
 • Ogrody Watykańskie – wycieczka z przewodnikiem po ogrodach za Pałacem

Mieszkając w jednym z naszych Watykan apartamentów wszystkie te atrakcje możesz zwiedzić pieszo!

Watykan, Rzym

Vatican area