SZUKAJ. REZERWUJ. CZUJ SIĘ DOBRZE.

Koloseum apartamenty

Koloseum apartamenty w Rzymie

Na ulicach otaczających starożytny amfiteatr – Koloseum i ruiny rzymskiego cesarza ulokowane jest wiele z naszych Koloseum apartamentów. Tutaj znajdziesz wszystko, czego mógłbyś oczekiwać w trakcie pobytu: ciche miejsce kilka kroków od parków i starożytnego Forum lub pokoju z widokiem na restauracje, bary i ruchliwe uliczki w tym magicznym miejscu w Wiecznym Mieście. Poniżej znajdziesz najbardziej popularne Koloseum apartamenty oraz link do wszystkich apartamentów w pobliżu Koloseum.

Najpopularniejsze Koloseum apartamenty

La maison du cardinal apartment Rome

Cena za noc od € 84

Oferujący atrakcyjne wnętrza i wspaniałą lokalizację apartament stanowi doskonałą bazę dla czterech osób w samym sercu miasta.

Koloseum - co warto wiedzieć

Transport z Termini do Koloseum

Z dworca Termini dostępne są następujące opcje:

• Spacer do stacji metra Termini,  gdzie możesz wsiąść do metra MEB lub MEB1, którymi dojedziesz do Koloseum (około 3 minuty – 2 przystanki).

• Innym dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z taksówki. Cena przejazdu wynosi około 8-9 euro. Przewidywany czas podróży mniej niż 10 minut.

Parking

Najbliższe parkingi:

 • GARAGE PARKING COLOSSEO, Via Ostilia 48
 • CIRULLI MICHELE, Via Poliziano Angelo 67/A
 • AUTORIMESSA PRASSEDE – AUGELLO GIANNI, Via Di Santa Prassede 6

Są to parkingi uliczne. Większość z nich znajduje się w niebieskiej strefie co oznacza, że musisz zapłacić za parking za pomocą parkomatu.

Wskazówki dotyczące żywności

Podczas pobytu w jednym z naszych apartamentów w pobliżu Koloseum możesz zrobić potrzebne zakupy w jednym ze sklepów spożywczych znajdujących się w niewielkiej odległości od Twojej mieszkania. Nie jesteś w nastroju do domowej kuchni? Wybraliśmy kilka doskonałych restauracji, w których możesz zjeść lunch lub kolację.

Sklepy spożywcze:

 • Tigre Amico, Via Conti 29
 • CARREFOUR EXPRESS, Via Dei Santissimi Quattro 53
 • MD DISCOUNT, Via Salaria Vecchia 1511

Restauracje:

 • La Taverna dei Fori Imperiali, Via della Madonna dei Monti 9. Typowe potrawy rzymskie i wiele specjalności szefa kuchni
 • Angelino ai Fori, Largo Corrado Ricci 40. Pomiędzy Koloseum i Piazza Venezia – smaczne specjalności
 • Taverna dei Quaranta, Via Claudia 24. W pobliżu Colosseum – z typowymi rzymskimi potrawami
 • Pizzeria Luzzi, VIa San Giovanni in Laterano 88. Najlepsze miejsce na obiad: pizza lub tradycyjne regionalne potrawy
 • Crab, Via Capo d’Africa 2. Przytulna restauracja z dużym wyborem potraw z owoców morza

Wskazówki dotyczące napojów

 • Bistrot Café Café, Vicolo SS. Croce 4. Koktajle, kawa i herbata w tym specjalnym barze niedaleko Koloseum
 • Domus, Via Salvi 6. Czarujący niewielki bar w pobliżu stacji metra niedaleko Koloseum i parku Colle Oppio
 • Finnegan, Via Leonina 66. Prawdziwy bar irlandzki. Najlepsze piwo w mieście.
 • Bar Brasile, Piazza Venezia 5. Napoje, koktajle i lody z niesamowitym widokiem.

Koloseum

Rione Monti, pierwsza dzielnica Rzymu i  Campidoglio (Kapitol) są to obszary położone wokół słynnego Koloseum, największego i najbardziej imponującego amfiteatru w starożytnym Rzymie. Rozciągają się one od Piazza Venezia, szerokiego placu z monumentalnym Vittoriano, zwanym także Ołtarzem Ojczyzny w Rzymie (na cześć króla Wiktora Emanuela II), do obszaru otaczającego plac San Giovanni (południowy-wschód) i Circo Massimo (południowy-zachód) z ważną Via dei Fori Imperiali (Forum Romanum z rynkiem Trajana) jako głównej ulicy przecinającej dzielnicę w swojej długości.

Z Piazza Venezia jako punkt wyjściowego możliwe jest dotarcie do Koloseum od Via del Teatro di Marcello spacerując po Kapitolu, pierwszym wzgórzu, na którym Rzym został założony i w dół przez Circus Maximus znajdującym się między Aventine i Palatynem.

Samo Colosseo jest nie tylko symbolem chwały imperium rzymskiego, ale także prawdziwym dumnym symbolem Włoch. Ten majestatyczny stadion stworzony do organizacji walk gladiatorów dramatów, komedii i wielu innych pokazów dla publiczności ponad 70.000 widzów, został zbudowany w latach 70 i 80 n.e.. Ten amfiteatr był wypełniony wodą podczas specjalnych wydarzeń, takich jak bitwy morskie, w szczególności pokazów przedstawiających słynne starożytne bitwy: fakt ten daje pojęcie o wielkości tego dzieła architektury rzymskiej.

Dużym kompleksem ruin rozciągających się od strony Via dei Fori Imperiali było “Forum” – centrum życia starożytnego Rzymu, gdzie znajdują się muzeum o tej samej nazwie i Trajan Market – konstrukcja zbudowana w 110 n.e. jako jeden z administracyjnych terenów Trajana. Jest to obszar w Rzymie, gdzie starożytność i współczesność mieszają się razem: Koloseum i Rynek Trajana rozjaśniają się w nocy przez nowoczesne światła miasta: latarnie i reflektorów aut, pięknych okien z Via del Colosseo i ruchliwych tarasów z barów na Via San Giovanni w Laterano.

Atrakcje Koloseum

Począwszy od Piazza Venezia i jego Ołtarza Ojczyzny możesz odwiedzić dwa muzea: Muzeum włoskiego Risorgimento, mieszczące się w samym Ołtarzu, oferujące wspaniały widok na centrum miasta oraz Musei Capitolini – Muzea Kapitolińskie, na placu Campidoglio z pomnikiem Marka Aureliusza i trzy pałace tworzące piękną atrakcję zaprojektowaną przez Michała Anioła w 1536.

Na najwyższym szczycie wzgórza Campidoglio dominuje piękny kościół Santa Maria in Aracoeli, dosłownie Saint Mary w niebie, zbudowany na ruinach bizantyjskiego klasztoru na szczycie monumentalnych schodów, tuż z boku schodów Michała Anioła wiodących do Muzeów Kapitolińskich.

Przechodząc się Via del Teatro di Marcello, naprzeciwko historycznej dzielnicy żydowskiej w Rzymie i Teatru Marcellusa (zbudowany w 12r p.n.e.) i Circus Maximus, będziesz cieszyć się niezapomnianym przeżyciem spaceru przez ogromny, zielony obszar zawieszony w czasie w jednej z najbardziej ruchliwych stolic Europy!

Po drugiej stronie Capanne del Palatino leżą ruiny starożytnego Rzymu, natomiast w samym placu wokół Koloseum znajduje się Łuk Triumfalny Konstantyna. Ulica rozciągająca się po drugiej stronie amfiteatru, to starożytne miejsce Forum i prowadzi ona z powrotem do Piazza Venezia lub w dół na wschód do San Giovanni.

Spacer w parku Colle Oppio naprzeciwko Koloseum jest koniecznością w słoneczne popołudnie. Ten park jest jednym z wielu zielonych terenów w Rzymie. Został on otwarty w 1871 roku w ogrodach publicznych dzielnicy Rione Monti i obszaru Koloseum.

Ten obszar jest warty zwiedzenia podczas pobytu w jednym z naszych Koloseum apartamentów!

Koloseum – co warto zobaczyć

 • Piazza Venezia z Altare della Patria prowadzący do Campidoglio (Kapitol)
 • Fori Imperiali, ulica otoczona ruinami starożytnego Rzymu prowadząca do Koloseum
 • Koloseum, największe architektoniczne dzieło Rzymu
 • Teatro di Marcello, teatr dramatów i komedii niedaleko Circus Maximus
 • The Circus Maximus i kompleks ruin formujących Capanne del Palatino otaczających Koloseum

W trakcie pobytu w jednym z naszych apartamentów możesz spacerować i odkrywać jedne z najważniejszych atrakcji Rzymu!

Koloseum, Rzym

Koloseum