SZUKAJ. REZERWUJ. CZUJ SIĘ DOBRZE.

Warto zobaczyć

Miejsca warte zobaczenia w trakcie pobytu w Rzymie

Chociaż Koloseum było aktywną częścią Rzymu tylko od 80 do 563 r., to jego znaczenie w historii zrobiło z niego najbardziej pożądane miejsce turystyczne w Rzymie.

Jego dobrze zachowane ruiny sprawiają, że łatwo sobie wyobrazić Rzym z gladiatorem, lwami i rydwanami. Labirynt tuneli, w których gladiatorzy i zwierzęta czekały, aby wejść do Koloseum i drzwi pułapki, które zapewniały dostęp do areny pozostały nienaruszone. Dostępne są tutaj codzienne wycieczki z archeologiem. Pamiętaj, żeby zarezerwować bilety z wyprzedzeniem, aby uniknąć długich kolejek i skorzystać z doskonałych przewodników.

Centrum duchowne Kościoła rzymskokatolickiego. Watykan jako korona Rzymu od zachodniego brzegu Tybru na północ od Centro Storico zajmuje 108 akrów powierzchni.

Bez względu na wiarę lub przekonania ten kompleks jest warty zobaczenia. Tutaj znajdziesz dwa słynne kościoły: Kaplicę Sykstyńską oraz Bazylikę Świętego Piotra. Znajdź broszury, bilety i informacje o Watykanie w kiosku turystycznym Comune di Roma przy Castel Sant ‚Angelo. Wyjątkowe doświadczenie w miejscu symbolu religii katolickiej, ale również popularne miejsce w nocy z jego kawiarniami i restauracjami.

Tę monumentalną świątynię charakteryzują okrągłe i prostokątne kształty powtarzające się także w strukturach i wzorach w jej wnętrzu.

W kopule znajduje się oculus, który jest zawsze otwarty i pozwala na obecność promieni słonecznych (i deszczu) w świątyni. Jedyne wejście do Panteonu rozjaśniają wymieszane ozdoby katolicyzmu i pogaństwa z niezwykle sugestywnymi symbolami religijnymi. Budowla ta była przebudowywana i odnawiana kilka razy w ciągu wieków stając się katolicką świątynią. Okolica Panteonu jest z pewnością jednym z najbardziej turystycznych obszarów w Rzymie

Hołd poświęcenia, inspiracji i kreatywności. Jest to najbardziej znana kaplica w Pałacu Apostolskim i słynie z jej niesamowitej, zapierającej dech w piersiach architektury.

Słynie ona nie tylko z architektury ale również z renesansowych dzieł stworzonych przez Botticelli, Michał Anioł, Perugino, Pinturicchia i Raphaela. Jest to miejsce najbardziej skomplikowanych kompozycji Michała Anioła, w tym nie tylko skomplikowanego sufitu, ale także Sądu Ostatecznego uważanego za ukoronowaniem jego pracy. To miejsce musisz koniecznie zobaczyć podczas wizyty w Rzymie.

Matczyny kościół chrześcijaństwa. Jest on drugim co do wielkości kościołem na świecie. Usytuowany jest on przy placu św. Piotra, do którego prowadzi Via della Conciliazione.

Tu znajduje się Pietà Michała Anioła, a także jest to dom dla inspirującego baldachimu Berniniego wznoszącego się nad ołtarzem. Pod bazyliką znajdują się grób św. Piotra oraz niezliczone groby papieży, w tym Jana Pawła II. Od zobaczenia kopuły dzieli Cię 551 schodów w górę począwszy od Porta Sancta. Ta zapierająca dech w piersiach bazylika to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w mieście.

Prawdziwa kreacja wodna. Znajduje się na Piazza di Trevi w odległości krótkiego spaceru od Palazzo del Quirnale Trevi. Jest największą i najbardziej znaną fontanną w Rzymie.

Asymetryczna, nowoczesna, beztroska. To chyba jeden z najlepszych przykładów rokoka w Rzymie. Obszar ten jest zawsze zajęty i zatłoczone. Nocą oświetlenie fontanny jest inspirujące. Legenda głosi, że ci, którzy chcą wrócić do Rzymu muszą wrzucić monetę do fontanny, aby marzenie się spełniło. Pieniądze wyławiane są przez władze miasta i są przeznaczone na utrzymanie zabytków i potrzeby biednych w Rzymie.

Spacer przez wieki za darmo. Wejścia na Via dei Fori Imperiali, Piazza del Colosseum połączone z najstarszą ulicą w Rzymie Via Sacra. Został napisany kompletny przewodniki na temat tej niezwykłej nieruchomości.

Zwiedzanie jest bezpłatne jednak latem warto jest tu być wcześnie rano, aby uniknąć ciepła i tłumów. Forum, w przeciwieństwie do Koloseum jest głównie w gruzach i w różnych stanach wykopu, regeneracji i naprawy. W celu najlepszego zwiedzenia idź schodami za Museum Capitoline. Weź mapę i zwiedzaj lub skorzystaj z jednej z codziennych wycieczek prowadzonych przez archeologa.

Wzgórze Kapitol jest jednym z najlepszych miejsc do podziwiani Rzymu. To jedno z siedmiu oryginalnych wzgórz starożytnego miasta leży w miejscu, gdzie krzyżują się zachowane ruiny z tętniącym życiem ulicami.

Wzgórze znajduje się na północny zachód od Palatynu i Forum Romanum. Po obu tronach placu znajdują się dwa identyczne budynki – Palazzo Nuovo i Palazzo dei Conservatori, w których budowie miał udział Michał Anioł. Obecnie znajdują się w nich oddziały Muzeum Kapitolińskiego. Pol lewej stronie znajdują się schody prowadzące do kościoła Santa Maria in Aracoeli.

Dom cesarzy rzymskich. Jedno z siedmiu wzgórz Rzymu. Między Forum i Tybrem znajduje się legendarny dom La Lupa i Romulusa i Remusa, a także najstarszy na świecie ogród botaniczny – Orti Farnisiani.

Oprócz kilku niezwykłych pałaców, poszukaj odzwierciedlające baseny przy Domu Vestal Virgins jak również mozaikowy Cryptoporticus – sekretnegy tunel Tyberiusza. Zwiedzający mogą także zobaczyć Circus Maximus znajdujący się bezpośrednio za hipodromem wzdłuż Via dei Cechi. (Kup bilety lub kartę Archaeologica karty w kasie na Via di San Gregorico).